Rozbiórka hali – Ożarów Mazowiecki

Rozbiórka hali – Ożarów Mazowiecki

Rozbiórka hali dawnej huty szkła w Ożarowie mazowieckim to zadanie którym zajmowaliśmy się jesienią 2018 roku.

Rozbiórka hali

Zadanie rozebrania hali, w której znajdowała się wcześniej huta szkła, należało do kategorii tych bardziej wymagających. Już sam rozmiar budynków robił wrażenie. Do tej rozbiórki nie można było podejść “z marszu”, tylko należało wszystko dokładnie zaplanować.

Hala huty od kilku lat stała pusta. Sama huta została zlikwidowana po tym jak zbankrutowała na początku XXI wieku, po 100 latach istnienia. Warto wiedzieć że huta szkła w której produkowano opakowania szklane, sprzęt laboratoryjny i inne produkty szklane używane w przemyśle, była pierwszym zakładem przemysłowym w Ożarowie mazowieckim. Huta powstała w 1901 roku. Podczas drugiej wojny światowej, po upadku powstania warszawskiego, w hucie szkła w Ożarowie zorganizowano obóz przejściowy, filię obozu Dulag 121 w Pruszkowie. Po wielu latach działalności huta zbankrutowała, a stare budynki przemysłowe przez wiele lat świeciły pustkami i straszyły.

Rozbiórka hali przebiegła sprawnie według planu. Mimo jej dość sporych rozmiarów i wysokości, która robiła wrażenie, zadanie zostało wykonane. Oprócz samej hali do wyburzenia były przeznaczone jeszcze dodatkowe budynki, stojące obok niej. Po wyburzeniu wszystkiego należało jeszcze sprzątnąć cały teren i odzyskać surowce nadające się do ponownego przetworzenia. Najwięcej odzyskano złomu ze stalowej konstrukcji dachu.

SHARE IT:
Copyright 2019 Małmar wyburzenia| All Rights Reserved | Strona wykonana przez WR7.pl