Burzenie budynków magazynowych i hali w Pruszkowie

Burzenie budynków magazynowych i hali w Pruszkowie

Zimową porą 2019 roku dostaliśmy zadanie: burzenie budynków magazynowych i hali produkcyjnej po dawnej agencji reklamowej w Pruszkowie.

Burzenie budynków

Sam proces wyburzania nie był może jakoś specjalnie uciążliwy, jednak napotkaliśmy na dość sporych rozmiarów problem w hali produkcyjnej. Żeby móc rozpocząć burzenie hali trzeba było wpierw pozbyć się dachu, który wsparty na betonowych słupach był zrobiony z dość solidnej stalowej kratownicy. Po zdjęciu poszycia dachu na resztkach budynku została jeszcze kratownica, którą trzeba było usunąć w całości i przystąpić do jej demontażu dopiero mając ją na poziomie gruntu. Próby cięcia tej kratownicy na budynku mogłyby się skończyć katastrofą. Na szczęście przy użyciu ciężkiego sprzętu udało się zdjąć kratownicę na ziemię, gdzie można było ją pociąć na kawałki wielkości umożliwiającej transport do składu złomu.

Burzenie budynków magazynowych było już o wiele prostszym zadaniem. Razem z resztkami hali pozostała z nich dość pokaźna sterta gruzu, który przy użyciu naszej kruszarki do betonu została rozdrobniona z jednoczesnym odzyskaniem zbrojenia betonu. Mając oddzielony gruz od zbrojenia, pozostało nam tylko zapakować wszystko do odpowiednich kontenerów i posprzątać teren.

SHARE IT:
Copyright 2019 Małmar wyburzenia| All Rights Reserved | Strona wykonana przez WR7.pl